Aleksandra Stefaniak

Z kosmitami za pan brat. Tańczy na wymyślonych planetach a w swoich pracach błądzi w ich ciemnych otchłaniach. @aleksandra_stefaniak

Kim jesteś i czym się zajmujesz?

Aleksandra Stefaniak. Zajmuję się projektowaniem graficznym i jestem dyrektor artystyczną K MAG-a. Dla znajomych Olcia. 

Jaką sztukę tworzysz i jakiego medium używasz?

Sztukę wizualną. Głównie grafikę i projekty statyczne, chociaż bardzo ciągnie mnie w stronę ruchu. Chciałabym te moje obrazy poruszyć. 

Co pokazałaś na wystawie w K MAG ART SPOT?

Pokazałam serię czterech prac pt. „Powikłania” i nie są to bynajmniej powikłania po koronawirusie (na szczęście!). To podsumowanie ostatniego pół roku w moim życiu. Każda praca przedstawia poszczególne emocje, ludzi i zachodzące zmiany. Każda z nich to inne powikłanie. 

Co cię inspiruje?

„Z Archiwum X”, no i życie. Po prostu.

Czy masz swoich artystycznych mistrzów?

Mistrzów nie mam. Średnio co pół roku zafascynuje mnie jakaś postać i jej twórczość, która wywraca moją estetykę do góry nogami. Zawsze są to osoby zajmujące się inną dziedziną sztuki niż moja.

Które spośród innych prac wystawionych teraz w K MAG ART SPOT najbardziej przypadły ci do gustu?

Fotografia Jadwigi Janowskiej „Powłoki”. Hipnotyzuje mnie ten błękit i wynurzająca się z niej postać. I jeszcze video Ivana Bambalina – bardzo cenię sobie jego twórczość i uwielbiam go jako człowieka. 

K MAG ART SPOT ma ambicję prezentowania głównie młodych, obiecujących artystów. Czy dotąd często zdarzało ci się pokazywać swoje rzeczy szerszej publiczności?

Nie zdarzało mi się, bo robię rzeczy dla siebie. I tak lubię. Nie czułam większej potrzeby, żeby je wystawiać i pokazywać, ale chyba czasami warto siebie samego zaskoczyć. I miło się zaskoczyłam. 

Jakiego artystę poleciłabyś uwadze naszej ekipy przygotowującej kolejną wystawę?

Pomidor. 

Jakie są twoje (artystyczne) plany na najbliższą przyszłość?

Ja to chyba już nic nie planuję. Wiem, że chciałabym robić więcej swoich rzeczy i może robić je trochę inaczej. Uczyć się nowych technik i kombinować. 

Dostępne prace

Wszystkie prace w formacie 50×70 cm (wydruk 30×40 cm z passe partout do 50×70 cm). Wydruk w tubie.